Motýlí dům

Pension Josef

BALNEO & RESTAURANT

phone (00420) 354 542 969

Motýlí dům

motyli dumLákají-li Vás nevšední zážitky, je pro Vás od dubna do konce září otevřen tropický skleník s tímto nezvyklým názvem.

Asi 3 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah" vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před Vámi odehrává celý cyklus života. Teplo, vlhko a šumění křídel – to jsou většinou první dojmy návštěvníků skleníku. Současně ve stejném domě si můžete prohlédnout i poměrně rozsáhlou sbírku našich i exotických preparovaných motýlů, máte-li čas a chuť, pak zajímavosti z motýlího života se dozvíte z průvodních textů. Jestliže Vás tento neobvyklý koníček nadchne, máte možnost si přímo na místě sestavit vlastní sbírku motýlů nebo si koupit pouze jediného – ať už pro radost sobě nebo jiným. Chovu motýlů se věnuje Stanislav Macek asi 30 let, posledních sedm let je skleník přístupný veřejnosti. V jediném prostoru si návštěvníci mohou prohlédnout motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, Jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie.

Větší skupiny návštěvníků je lépe ohlásit předem na tel. 354 543 558. Vydáte-li se z Fr. Lázní pěšky, dovede Vás až k Motýlímu domu červená turistická značka, cesta od vlakového nádraží trvá asi půl hodiny.

ČERVENEC, SRPEN
Pondělí - Neděle 11:00 - 17:00 (poslední vstup v 16:30)

Vstupné: Dospělí: 70 Kč, Školní děti: 20 Kč, Studenti a zdravotně postižení: 40 Kč

Jste zde: Motýlí dům
Pension Josef v Františkových Lázních hodnocení