Procedury

Pension Josef

BALNEO & RESTAURANT

phone (00420) 354 542 969

Procedury

podvodka2 314x210Všechny procedury poskytujeme pod jednou střechou.

Balneo provoz je přímo propojen s ubytovací částí budovy Josef I. Proto jsou v této budově primárně ubytováni hosté na léčebných pobytech. Během léčebného pobytu župan zdarma k zapůjčení.

Pobyty, jejichž součástí je vstupní lékařská prohlídka, jsou s nástupem v neděli (případně v pondělí do 15 hodin).

Ceník procedur

spa and wellnessHotelovým hostům poskytujeme na procedury slevu ve výši 20%.
Sleva se nevztahuje na tučně označené procedury (celotělová masáž, thajská masáž, masáž lávovými kameny, plynové injekce a lékařská prohlídka).

Kliknutím na ikonuinfo vedle názvu procedury, zobrazíte podrobnější popis.

Ceník 2018
Masáže
30 min Podvodní částečná masážinfo 350 Kč
30 min Celotělová podvodní masážinfo 480 Kč
50 min Celotělová masáž 600 Kč
45 min Thajská masáž 500 Kč
20 min Klasická masážinfo 280 Kč
30 min Masáž plosek nohouinfo 300 Kč
30 min Masáž obličeje + maska 300 Kč
30 min Přístrojová lymfomasážinfo 150 Kč
30 min Medová masáž + peelinginfo 350 Kč
30 min Čokoládová masážinfo 400 Kč
30 min Částečná aromamasáž 320 Kč
20 min Masáž rakytníkovým olejem se skořicí 300 Kč
20 min Masáž rakytníkovým olejem s jalovcem 300 Kč
30 min Masáž lávovými kamenyinfo 500 Kč
Koupele
20 min Bylinná koupelinfo 350 Kč
20 min Olejová konopná koupel 350 Kč
20 min Bahenní koupel + maskainfo 400 Kč
20 min Jodová koupelinfo 300 Kč
20 min Sulfatánová koupelinfo 350 Kč
20 min Perličková koupelinfo 300 Kč
20 min Vířivá koupelinfo 300 Kč
20 min Uhličitá koupel CO2info 300 Kč
Zábaly
15 min Parafínový zábal na ruceinfo 140 Kč
20 min Bahenní zábalinfo 220 Kč
20 min Tělové zábaly: konopný, jalovcový, skořicovýinfo 180 Kč
Ostatní procedury
15 min Šlapačkyinfo 120 Kč
15 min Inhalaceinfo 120 Kč
45 min Oxygenoterapieinfo 150 Kč
30 min Pytel CO2 120 Kč
10 min Biolampa 180 Kč
* Ultrazvuk 220 Kč
* Elektroléčba 180 Kč
* Plynové injekce 150 Kč
Lékařská prohlídka
500 Kč
Procedury označené * mohou být poskytnuty pouze po předchozí lékařské prohlídce.

Ceny jsou včetně DPH a platné do 31.12.2018 při úhradě samoplátcem v hotovosti.

Klasická masáž
Masáž je speciální procedura, která se používá k upevnění tělesného i duševního zdraví, posílení organismu, osvěžení po psychické i fyzické námaze, k léčení nebo doléčování některých poúrazových stavů. Je určena na hlouběji uložené struktury (svaly, fascie a šlachy), ale působí i na kůži a podkoží. Pravidelnou masáží se odstraňuje podkožní tuk a zlepšuje se metabolismus kůže. Masáž je prostředek regenerace duševních i tělesných sil. Není vhodná při těhotenství a 6-ti nedělí.

Masáž plosky nohou
Akupresurní body na chodidle, obzvlášť na spodní straně chodidla, jsou spojeny a orgány a tělesnými partiemi, které je možno pomocí těchto bodů stimulovat a pozitivně ovlivnit. Na tomto poznatku se zakládá reflexní masáž chodidla. Body, které jsou citlivé na tlak, mohou dokonce upozornit na nějaké problémy orgánů. Masáž má v první řadě aktivovat samoléčebné síly těla, má ale také uvolňovací a povzbuzující efekt. Tento druh masáže vychází z ČÍNSKÉ MEDICÍNY ovlivňující celý organismus jak po psychické, tak po fyzické stránce.

Podvodní masáž
Silné vodní proudy se vedou k problematickým svalovým partiím a dosahuje se tak hloubkovějšímu efektu masáže a uvolnění. Nedoporučuje se: při problémech s varixy (vnějších i vnitřních) masáž nohou.

Přístrojová lymfomasáž
Při poruchách funkcí lymfatického systému se ve tkáních hromadí voda, vznikají otoky a edémy. Lymfatickými masážemi se obnovuje rovnováha mezi množstvím vody zadržené ve tkáních a mezi kapacitou lymfatických kanálů. Hladivými pohyby se vyprazdňují lymfatické uzliny a urychluje se odtok mízy. Zároveň dochází odstraňování škodlivin a posílení imunity. Není vhodná při těhotenství, 6-ti nedělí, vysokém krevním tlaku a zvýšené činnosti štítné žlázy.

Čokoládová masáž
Odborníci vysvětlují její blahodárný vliv tím, že kakao obsahuje antioxidanty, vitaminy a minerály a tak působí přes povrch těla. Čokoláda vyživuje pokožku, vrací ji její pružnost a hebkost. Působí proti stárnutí, potlačuje celulitidu a výrazně vylepšje vzhled pokožky. Vaše pleť bude po této proceduře hebká a jemná. Čokoláda je zdrojem energie a dobré nálady a i Vy se budete cítit po masáži skvěle.

Medová masáž
Zlepšuje funkci trávení a tím posílení imunity. Další účinky: vymizení některých oběhových potíží, oslabení negativních projevů - akné, celulitidy, úprava kvality spánku, snížení nebo dokonce vymizení depresí a migrén, analgetické účinky u revmatických onemocnění svalů a kloubů.Masáž nelze poskytnout při těchto obtížích: alergie na med, otevřené rány, žaludeční vředy, vysoký oční tlak.

Lávové kameny
Teplo z kamenů pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, mírnit křeče, uvolňovat napětí kloubních pouzder a tím uleví od bolesti v kloubech. Reguluje trávení a zrychluje metabolismus, reguluje zadržování tekutin v těle, napomáhá k detoxikaci organismu. Tato masáž je doporučována při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži. Teplo z kamenů a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl.

Vířivá koupel
Má velké zdravotní přínosy- zvyšování imunity organismu, celkové uvolnění svalů, regenerace svalstva a kloubů, stimulování činnosti vnitřních orgánů a také uklidnění mysli. Každá masírovaná zóna lidského těla pomocí trysky se stimuluje a příznivě ovlivňuje konkrétní funkce organismu (dýchání, trávení, vylučování, atd.).

Perličková koupel
Má relaxační účinek, voda se dostává do vany roštem na dně a bublinky masírují tělo. Účinek této koupele spočívá v jemné masáži kůže a podkoží, kterou vyvolává proud stlačeného vzduchu. Má blahodárný vlil na psychiku i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti kloubů a napětí.

Uhličitá koupel
Do vany se napouští kysličník uhličitý. Voda je při koupeli chladnější - bublinky tělo prohřívají. Někdy může mít pocit lehkého bodání – to praskají bublinky na těle a tím vlastně masírují. Uhličitá koupel není vhodná pro lidi s nízkým nebo kolísavým tlakem. Po koupeli je nutný následný odpočinek a pitný režim. Vodní uhličité koupele mají vliv na celkový organismus, upravují vegetativní funkce. Koupele snižují krevní tlak a usnadňují práci srdce.

Bahenní koupel
Obsahuje důležité minerální látky. Po koupeli je nutná sprcha a následně se nesmí 2 hodiny do jiné vany nebo bazénu- minerální látky se musí vstřebat do pokožky. Bahenní koupel je vhodná při nemocích pohybového ústrojí, na zvýšení krevního tlaku a celkového prohřátí.

Bylinné koupele
(RELAXAČNÍ, REGENERAČNÍ, POHYBOVÁ, STIMULAČNÍ)Najdeme v nich skvěle vybranou sestavu bylin. Každá bylina má v koupeli svou úlohu a společně působí příznivě podle vybraného druhu dané koupele. Bylinné koupele se nejčastěji používají jako doplňková terapie na povzbuzení organismu, odstranění únavy, na klouby postižené artrózou a v neposlední řadě na odstranění stresu.

Jodová koupel
Má dezinfekční účinky a proto se hlavně používá při kožních onemocnění, ale i při chorobách revmatických a pohybového ústrojí. Do vany se nesmí se šperkami. Po koupeli následuje suchý zábal. Dvě hodiny po proceduře se nemá chodit do bazénu či jiné koupele, aby se neztratil účinek jódu.

Sulfatánová koupel
Je to koupel ze síry. Působí na onemocnění pohybového aparátu, dnu a při kožních onemocnění- zklidňuje podrážděnost kůže. Následuje suchý zábal. Dvě hodiny po proceduře se nedoporučuje jiné koupele, aby se nevytratil účinek síry.

Parafínový zábal
Bílá vosková hmota, která se nanáší na ruce. Je vhodná při artróze, na revma, na prokrvení a při drobném poškození okolo nehtového lůžka.

Bahenní zábal
Šetrnější než koupele, aplikují se na předepsanou část těla. Je vhodné se po proceduře 2 hodiny nekoupat, aby se stihly vstřebat minerální látky.

Konopný zábal
Obsahuje 90 % konopného oleje. Konopný olej se využívá jako účinná pomoc pro ekzematickou pleť, lupenku, svědivou a problematickou pokožku. Vhodný je rovněž na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu.Konopný olej zvyšuje obsah ceramidů v pokožce, a tím zvyšuje její přirozenou bariérovou funkci. Konopný zábal tlumí projevy stárnutí, hydratuje a zvyšuje elasticitu kůže.

Skořicový zábal
Prokrvuje pokožku, jemně prohřívá, zpevňuje a do hloubky hydratuje pleť. Napomáhá k revitalizaci podkoží a tím omezuje projevy celulitidy. Určeno k zábalům nohou, hýždí, paží a dalších tělesných partií. Zábal rovnoměrně naneste na pokožku a tělo udržujte v teple vhodnou přikrývkou. Při použití na výrazné projevy celulitidy je vhodné postižené partie bandážovat folií. V kombinaci s lymfodrenáží je bandáž nežádoucí. Účinky je vhodné podpořit dostatečným příjmem tekutin a přiměřenou pohybovou aktivitou.

Inhalace
Vhodné na léčbu horních a dolních cest dýchacích i pro celkovou úlevu. Usnadňuje vykašlávání a při procedůře se používá inhalační roztok.

Oxygenoterapie
Léčba kyslíkem. Vhodná pro sportovce a pro zlepšení duševní i fyzické kondice.

Šlapací lázeň(šlapačky)
Provádí se ve dvou vaničkách, v jedné je teplá a v druhé studená voda. Na dně jsou kamínky, které jemně masírují plosku nohy. Střídavým přešlapováním se prokrvují.

Biometrick
Je suchá uhličitá koupel. Snižuje krevní tlak, zlepšuje činnost srdce a prokrvuje dolní končetiny.

Ergometr
Slouží k celkovému prokrvení organismu, protažení těla a k obnovení duševních a fyzických sil.

Fotogalerie Balneo

Vstupní hala Perlička Vana pro bahenní koupel Lávové kameny Podvodní masáž Šlapačky

Relaxační balíček

Cena 550 Kč pro 1 osobu.

perlicky

Na balíček se nevztahuje žádná sleva.

Obsahuje 3 procedury, na výběr máte jednu z těchto variant:

  1. koupel + masáž plosky nohou + zábal
  2. koupel + částečná masáž zad + zábal
  3. koupel + částečná masáž šíje + zábal
  4. bahenní zábal + klasická masáž zad a šíje + parafínový zábal
  5. bahenní zábal + masáž plosky nohou + parafínový zábal

Popis procedur

Koupel - vířivá (20 min.), perličková (20 min.), uhličitá (20 min.)
Masáž - plosky nohou (20 min.), zad (15 min.), šíje (15 min.)
Zábal - parafínový na ruce (20 min.), bahenní ramen nebo kříže (20 min.)

Procedury s bylinnými přísadami

Na všechny níže uvedené procedury se vztahuje 20% sleva pro hotelové hosty.

KOUPEL

Olejová konopná koupel  350,- Kč

Pozitivně ovlivňuje vliv koupele na pokožku. Brání vysoušení pokožky.

MASÁŽ

Masáž rakytníkovým olejem se skořicí   300,- Kč

Masáž spojená s vhodnou pohybovou aktivitou redukuje projevy celulitidy. Olej prohřívá pokožku a zvyšuje její pevnost a pružnost. Rakytníkový olej obsahuje velké množství antioxidantů, čímž zpomaluje stárnutí pokožky.

Masáž rakytníkovým olejem s jalovcem  300,- Kč

Masáž zmírňuje pocit únavy, zvyšuje prokrvení pokožky a přináší úlevu při potížích pohybového aparátu. Olej z rakytníku je biogenní stimulátor, na pokožce má vysoce regenerační schopnosti.

ZÁBAL

Konopný tělový zábal  180,- Kč

Obsahuje 90 % konopného oleje. Konopný olej se využívá jako účinná pomoc pro ekzematickou pleť, lupenku, svědivou a problematickou pokožku. Vhodný je rovněž na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu.Konopný olej zvyšuje obsah ceramidů v pokožce, a tím zvyšuje její přirozenou bariérovou funkci. Konopný zábal tlumí projevy stárnutí, hydratuje a zvyšuje elasticitu kůže.

Skořicový tělový zábal s rakytníkem  180,- Kč

Prokrvuje pokožku, jemně prohřívá, zpevňuje a do hloubky hydratuje pleť. Napomáhá k revitalizaci podkoží a tím omezuje projevy celulitidy. Určeno k zábalům nohou, hýždí, paží a dalších tělesných partií. Zábal rovnoměrně naneste na pokožku a tělo udržujte v teple vhodnou přikrývkou. Při použití na výrazné projevy celulitidy je vhodné postižené partie bandážovat folií. V kombinaci s lymfodrenáží je bandáž nežádoucí. Zábal nechte působit minimálně 20 minut. Účinky je vhodné podpořit dostatečným příjmem tekutin a přiměřenou pohybovou aktivitou.

Jalovcový tělový zábal s rakytníkem  180,- Kč

Zjemňuje a zvláčňuje pokožku. Obsažená jalovcová silice ulevuje při revmatických potížích a podporuje uvolnění svalového napětí a relaxaci. Určeno k zábalům nohou, zad, paží a dalších tělesných partií.

TIP: Skořicový zábal s rakytníkem + přístrojová lymfodrenáž  250,- Kč

Jste zde: Procedury
Pension Josef v Františkových Lázních hodnocení